Rohan
Dodane przez habib dnia Grudzień 14 2010 15:51:31
ROHAN


Ork, Posłaniec VI Kręgu obecnie na emeryturze
Właściciel Kompanii Handlowej Rohana

Ruszył dzielnie na ulicę Złotą, gdzie pod numerem 22 znajdowała się Kompania Handlowa Rohana. Miły służący ork wpuścił Serafina do środka, gdzie kazał mu zaczekać na dziedzińcu. Ork wszedł po stromych, wyślizganych stopniach na krużganki okalające dziedziniec i zniknął za jednymi z drzwi. Młodzieniec zastanawiał się co ma powiedzieć. Spojrzał na centralnie położoną studnię i zapatrzył się w jej zdobionej cembrowinie, gdy nagle usłyszał czyjś głos. Odwrócił się i spostrzegł starszego już orka w bogatych, kupieckich szatach. Ork o siwych włosach przedstawił się jako Rohan i usiadł obok Serafina.
2 dzień Dni Ziemi 1500 - Serafin poznaje Rohana

Charakterystyka
Rohan to ponad czterdziestoletni ork, kupiec, który za czasów młodości był poszukiwaczem przygód. Urodził się w Prowincji Vivane niedaleko miasta Parland. Często wędrował jako kupiec i posłaniec do miasta Vivane, Lankarden, Vrontok pod Powietrzną Przystanią oraz innych okolicznych miasteczek. W końcu został adeptem Posłańcem i przez wiele lat sukcesywnie rozwijał swoją karierę adepta.

W 1478 bądź '79 roku poznał w mieście Vivane innego Dawcę Imion podążającego jego Dyscypliną, człowieka o Imieniu Kirsten (był to wujek Serafina). Człowiek ten pochodził z miasteczka Copperpick położonego na podgórzu Gór Delaryjskich w Barsawii i miał niespełna 30 lat. Zaprzyjaźnili się i od tej pory często wędrowali razem zaznając przygód w Barsawii i Vivane.

Około 1490 TH Rohan osiadł w Travarze i mając liczne znajomości w Barsawii i Vivane założył Kompanię Handlu Rohana wraz z jednym ze swoich przyjaciół, krasnoludem Tobisem. Będąc już wtedy dość bogaty, szybko wzbogacił się na handlu przyprawami, drewnem i winem, sprowadzanymi z okolicznych wiosek, Gór Grzmotu i znad Jeziora Pyros. W 1497 TH zakupił swój pierwszy statek powietrzny, dzięki czemu mógł odświeżyć swoje znajomości w Vivane i Parland, skąd i dokąd zawoził przeróżne towary poczynając od wina a skończywszy na esencji żywiołu ognia.

Oprócz powietrznego okrętu posiada kilka karawan. Pracują dla niego elf kupiec Doldrigarem i Kawalerzysta wietrzniak Begoi. Często wynajmuje poszukiwaczy przygód na Kręgach od I do IV, którzy za zadanie mają ochronę karawan.

Mieszka w travarskiej kamienicy z dziedzińcem i własną studnią przy ulicy Złotej 22, gdzie również znajduje się główne biuro jego Kompanii. Dwie kolejne filie znajdują się w Parland i Vivane.

Obecnie Rohan niemal porzucił swoją Dyscyplinę i stał się jednym ze znaczących kupców Travaru z którego zdaniem należy się liczyć. Często goli głowę na łyso, jednak gdy mu odrastają włosy widać w nich siwiznę. Twarz ma pomarszczoną i dość starą. Jest konkretny w tym co robi. Lubi otaczać się pięknem, więc w jego rezydencji często można spotkać poetów i Trubadurów. W domu wiszą piękne obrazy i stoją rzeźby najlepszych artystów Barsawii. Sam często poszukuje dzieł zagubionych podczas Pogromu i często nie szczędzi ku temu środków finansowych.

Powiązania z bohaterami
Serafin poznał go 2 dnia Dni Ziemi 1500 roku w Travarze. Wcześniej słyszał o nim od wujka Kirstena.
Abu i Balltram pracowali dla niego ochraniając jego karawanę zmierzającą nad Jezioro Pyros.