Amalia Czarna
Dodane przez habib dnia Lipiec 20 2011 14:42:51
AMALIA CZARNA

Krasnoludka, Złodziejka VI, Iluzjonistka V
W 1500 ma około 35 lat

Siedząc dłużej w refektorium, Balltramowi wpadła w oko pewna czarna krasnoludka o miłej aparycji i zgrabnej kibici, ubrana w drogie szaty wyszywane złotymi nićmi, z pierścieniami na palcach i koralikami na szyi. Piła mleko przy szynkwasie. Balltram popatrzył na siebie, swoje zniszczone ubranie, brudne buty i pokrwawioną, pociętą koszulę. Zapiął zbroję, przeczesał przetłuszczone włosy i podszedł do krasnoludki o lśniących włosach.
"Nazywam się Balltram." Krasnoludka uśmiechnęła się odsłaniając mleczny wąs na górnej wardze "Miło mi, Amalia Czarna." Rozmowa była krótka, skończona zwrotem "Nie ma takich szans." Balltram odszedł.

Dzień 69 - 63/5 1061 TE

Serafin i Balltram wyskoczyli z kanału jakim płynęła rzeka i przystanęli na jednym z chodników idących wzdłuż niego. Popatrzyli na wysokie, kolebkowe sklepienie i ocenili, że spokojnie przeskoczą na drugą stronę kanału, tak jak zrobiła to śledzona Amalia. Będąc już po drugiej stronie weszli za delikatnie podświetlonymi śladami do niewielkiego korytarza, którego środkiem płynęła brudna i cuchnąca woda, a która wcześniej wydobywała się z rur o średnicy ręki i płynęła zapewne z miejskich i zamkowych sraczy i łaźni.
Dzień 70 - 64/1 1061 TE


Charakterystyka
Krasnoludka w młodym wieku o powabnym ciele, miłym uśmiechu i przenikliwym spojrzeniu. Jest złodziejką z powołania. Będąc młodą kobietą została zauważona przez swego przyszłego mistrza, który dostrzegł w niej talent. Przez kilka kolejnych lat nauczał ją Dyscypliny Złodzieja oraz Iluzjonisty. Amalia chłonęła wiedzę garściami, by w końcu spotkać na swej drodze Heindrę - krasnoludzką Czarodziejkę. Nie od razu przypadły sobie do gustu, jednak przed nimi stanął wspólny cel - odnalezienie starożytnych ruin w których skrywała się mapa do Doliny Półksiężyca.

Po pewnym czasie kobiety przekonały się do siebie i zaprzyjaźniły. Przez blisko dwa lata poszukiwały kolejnych elementów układanki Triumwiratu, by w końcu dojść do wniosku, że ostatnia część znajduje się w Nowej Therze w podziemiach miejskiej biblioteki. Niestety, w międzyczasie Amalii została zabrana mapa przez gildię przemytników z miasta-twierdzy Shiranum, by ją odzyskać musiała spłacić dług z nawiązką. Wtedy to okradła kilku kupców oraz bohaterów graczy.

Amalia Czarna jest egoistką, która jednak poznała na własnej skórze co to niegodziwość. Postanowiła się zmienić i walczyć o wolną Vasgothię, o ład i sprawiedliwość do czego pchnął ją Pothohari. Ponoć przewidziana jej jest wielka sława wyzwolicielki.

Amalia lubi mleko, kurczaka w korzonkach i zachody słońca. Nie lubi włóczyć się po Ciemnym Lesie oraz gdy ktoś ją ignoruje.


Powiązania z bohaterami
Okradła bohaterów w Twierdzy Shiranum.
Później uciekła wraz z Abu Hamzą i Kha'drazem z Niedoścignionego Wichru, gdzie stali się dobrymi kompanami.