Hulk Hogan
Dodane przez habib dnia Lipiec 20 2011 15:20:26
HULK HOGAN


Troll, Czarodziej VIII Kręgu
W 1500 ma około 55 lat

Elf Tarkidiusz przeczesał z pietyzmem swoje włosy i zjadł sałatkę. Spojrzał na Balltrama i przewiercił go wzrokiem. W końcu rzekł "widzisz, drogi uczniu, chciałbym abyś zaniósł ten list mojemu przyjacielowi trollowi Hulkowi Hoganowi, Czarodziejowi z VII Kręgu, który zamieszkuje miasto Nikodicia. Polecam w nim ciebie, pomożesz mu w pewnym zadaniu, jeżeli będzie tego chciał. Krasnolud nie miał wyjścia, wziął list i zapytał się co to może być za zadanie. Tarkidiusz uniósł kąciki ust, "przekonasz się w odpowiednim czasie".

Jednym z gości był troll o długiej, siwej brodzie i rogach zgiętych w dół. Wyglądał na Czarodzieja jak nic.

Balltram ostrożnie ruszył w jego stronę i przedstawiając się powiedział, że przybywa od Tarkidiusza. Zapytał trolla o Imię, a gdy usłyszał "tak, to ja jestem Hulk Hogan", ucieszył się. Czarodziej przełknął ostatni łyk mleka i odpieczętował ofiarowany mu list. Przeczytał go uważnie po czym spojrzał na krasnoluda.


Strogon słysząc o tym, potwierdził te plotki. Powiedział także, że niejaki Hulk Hogan, król plemienia Dziedzictwo Lyra, przodek sławnego króla Lyra, jego potomek i dziedzic, podobno zebrał już pod sobą kilkuset wiernych ludzi pamiętających legendy o dawnych czasach. Legendach o królu Lyrze, jego podbojach i sławnym królestwie.
Dzień 126 - 2/2 1062 TE


Charakterystyka
Troll Czarodziej o dość szczupłej posturze. Pochodzi z Vasgothii z okolic miasta Nikodicia, gdzie dorastał w jednym z pomniejszych plemion. Później przeniósł się do Nikodicii, aby tam poszukiwać wiedzy o swoich przodkach. W końcu odkrył pradawne zwoje, które naprowadziły go na ślad starożytnego artefaktu - Totemu Lyra, który mógł osądzić pokrewieństwo ze sławnym starożytnym królem Lyrem.

Wtedy też zjawili się bohaterowie i pomogli mu zdobyć ów Totem Lyra, Hogan przeszedł próbę krwi, po czym szybko rozniosła się plotka o powrocie dziedzica Lyra. W końcu, w przeciągu zaledwie kilku therańskich tygodni wielu Dawców Imion przystąpiło do rezolutnego Czarodzieja nazywając siebie Dziedzictwem Lyra.

Troll, dzięki pomocy bohaterów, stał się ich dozgonnym dłużnikiem i przyjacielem. Nie mając nic, stał się nagle jednym z wpływowych królów Vasgothi.