habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Vardinyan
Vardinyan

Zbliżając się do Vardinyan, Kha'draz zasięgał języka w mijanych wioskach. Zaczęły potwierdzać się pogłoski o Horrorze i jego wpływie na okolicznych mieszkańców. W końcu pod wieczór dotarł do celu. Wszedł do wioski i słysząc uderzenia młota kowalskiego udał się do Kuźni, gdzie stanąwszy w progu zobaczył rosłego kowala w skórzanym fartuchu o umięśnionym i mokrym od potu torsie aktualnie kującego kawał rozgrzanego metalu.
16 dzień Riag 1500

Vardinyan przywitało ich miło lecz z lekkimi obawami. Mieszkańcy nie wiedzieli co mogą zastać po osobach powracających ze Złoziemi. Jednak już po kilku chwilach, gdy zdało się, że wszystko jest w porządku, mieszkańcy w niecierpliwości i podnieceniu oczekiwali opowieści. Wieczorem, gdy odpoczęli zasiedli przy ognisku i zaczęli słuchać opowieści bohaterów. Słuchał potężny kowal Arnno, znajomy i przyjaciel Kha'draza, z otwartymi ustami słuchały elfie i ludzkie dzieci, a ich matki próbowały zatkać im uszy, gdy dochodziło do krwawszych momentów. Słuchał także człowiek Darlon, który swego czasu myślał, że za śmiercią jego przyjaciela Rubiego stał Horror, a był to tylko nieszczęśliwy wypadek. Słuchał również elf Drocco, stojący z tyłu, jak zwykle spokojnie czuwający nad swoimi mieszkańcami.
26 dzień Doddul 1500


Niewielka rolnicza wioska położona dzień drogi na zachód od Travaru. Mieszkańcy to elfy i ludzie. Mieszka tam może ze stu mieszkańców, w swoich drewnianych domach o kamiennej podmurówce.

Dziwna ta miejscowość położona na przedsionku Złoziemi, skrywa pewną tajemnicę. Na przeszło pięć kilometrów wokół wioski ziemia jest niezwykle urodzajna, trawa zielona, a cokolwiek tam zamieszkuje nie czuje lęku i obawy. Mieszkańcy wspomnieli kiedyś, że Pasja Garlen obdarzyła ich łaską swego Kręgu. Być może jest to prawdą zważywszy na urodzaj i brak większych kłopotów. Zbiory odbywają się często, przez co wioska jest w miarę bogata, a kupcy częstymi gośćmi. Lud jest otwarty i raczej przyjazny.

Na zachód od wioski znajduje się las położony również w Kręgu Garlen. Wysoki, dobrze zadrzewiony, pełen owoców i zwierzyny. Daje opał i budulec, drzewa i krzewy rosną w nim znacznie szybciej niż gdziekolwiek indziej.

Mieszkańcy:
Kowal Arnno - potężnie zbudowany człowiek o miłym i pogodnym usposobieniu. Odczuwa męską przyjaźń w stosunku do Kha'draza.
Wójt Drocco - wysoki elf, zarządca wioski. Lubiący stać z tyłu i trzymać pieczę nad swoimi ludźmi.
Darlon - człowiek, pijaczek, dobry przyjaciel i pracownik. Od czasu śmierci Rubiego nie pije.
Rubi - człowiek, najlepszy przyjaciel Darlona. Zginął podczas wypadku w 1500TH.

***

Kha'draz odwiedził ją 16 dnia Riag 1500 roku, by zbadać sprawę rzekomego Horrora.
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie