habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Wielki Targ
Wielki Targ

Wielki Targ był dziwnym miejsce. Balltram nie mógł pojąć, jak tak chaotycznie zagospodarowane miejsce może być czyimś domem i źródłem utrzymania. Niektóre domy, w których mieszkali Dawcy Imion były tylko wielkimi płachtami materiału rozwieszonymi pomiędzy ścianami innych budynków, niektóre były wybudowane na palach, ponad tymi stojącymi na ziemi a wejść do nich można było tylko po drabinie lub, jak było gdzie je postawić, po schodach. W tej lepszej części miasta, przy Trakcie Królewskim, budynki prezentowały się już lepiej, było w miarę odnowione, pomalowane, a sklepy zachęcały do zakupów. Jednak nie to pierwsze przykuło uwagę Zwiadowcy a trzy wielkie łukowe wrota prowadząca do podziemnego królestwa krasnoludów, Throalu. Wrota wysokie na 100 metrów i szerokie na blisko 45, każde z nich robiły piorunujące wrażenie. Granitowe bloki oddzielające wrota od siebie miały szerokość równą szerokości wrót.

Zatrzymali się w karczmie o zalotnie brzmiącej nazwie Żonglujące Cieniopłaszczka, prowadzonej przez kulawego i na wpół szalonego trolla Gryzimóżdżka.
4 dzień Strassa 1501


Wielki Targ położony jest wzdłuż Królewskiego Traktu prowadzącego do throalskiego Wielkiego Bazaru. Powstał jakby z przypadku, a jego początki należy upatrywać w rynku pod gołym niebem. Stopniowo kupcy zaczęli stawiać stałe placówki dla tysięcy klientów z Throalu. Ustawiane w Wielkim Targu zamiast na Wielkim Bazarze kupcy omijali throalskie prawo, a w szczególności jego wysokie podatki. Tak długo, jak tylko kilka tysięcy kupców czerpało korzyści ze swojego nieprawidłowego statusu, Wielki Targ nieźle funkcjonował. Niestety napływ coraz większej liczby ludzi aż jego populacja zaczęła z Wewnętrznymi Miastami Throalu – a poziom prawa nie nadążał za zmianami. Pięć lat temu populacja miasta przekroczyła 50.000. tak duże społeczności, w których swobodnie przepływają ogromne ilości srebra nie mogą przetrwać bez uzasadnionego wprowadzenia prawa, którego w Wielkim Targu brakuje. Chaotyczny Wielki Targ, stał się niebezpiecznym i i pełnym przemocy miejscem.


   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie