habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Pływające Miasto Domu V'strimon
Pływające Miasto Domu V'strimon

Po minięciu refsów Złota Ostryga musiała pokrążyć trochę po trzystu metrowej przestrzeni między nimi a dokami zanim dobiła do miejskich brzegów.

Zaczynał się już wieczór, więc Abu, Balltram i Shelter szybko zeszli na brzeg przy południowo-wschodnim nabrzeżu w pobliżu wysokiej Wieży Wody mieniącej się wszystkimi kolorami jakie tylko może przyjąć woda o zachodzie słońca. Stamtąd udali się na pokładzie wynajętej gondoli do jednej z lepszych karczm w mieście, do Złotego Półksiężyca.

Abu i Balltram, nie będąc nigdy w tak niezwykłym miejscu jak Pływające Miasto Domu V'strimon postanowili pozwiedzać je. Odwiedzili wszystkie główne rynki i targowiska miejskie, począwszy od największego Placu Szarf w południowo-wschodniej części wyspy. Na rynku tym, pełniącym rolę giełdy, można było znaleźć domy aukcyjne, miejsca do załatwianie określonych transakcji, magazyny czy też specjalistyczne sklepy z towarami jakie dusza może tylko zapragnąć. Widzieli tu także takie dziwo jak miejsce z tablicę z napisem "Rynek Aukcji Wspólnot", gdzie można było kupić udziały członkowskie w podróżach parostatków. Odwiedzili też najlepsze zajazdy na jego obrzeżach.

Odwiedzili także Ulicę Wyplataczy Koszy, będącą właściwie kanałem biegnącym prosto od brzegu do centrum wyspy. Był on na tyle szeroki, że swobodnie mogły tędy pływać większe łódki zbierające trzciny z Południowych Bagien. Byli także na Placu Przypraw, w pobliżu północno-zachodnich nabrzeży wyspy, skąd unosiła się ostra woń świeżych ryb, pikli i przypraw korzennych - uważanych za zapach Domu V'strimon. Byli także na jednym z publicznych kąpielisk, gdzie Balltram postanowił oddać się przyjemnością kąpieli.

Odwiedzili też sześć wież z których słynęło miasto, chociaż nie weszli do wszystkich. Wieża drewna była w istocie wielkim Drzewem, w pobliżu którego mieszkały wietrzniaki Almarra w Długim Gaju. Weszli na najwyższą wieżę, Wieżę Powietrza, skąd, roztaczał się przepiękny widok na Jezioro Ban i skłębione u brzegów Pływającego Miasta parostatki i inne jednostki pływające, widzieli brzegi jeziora, gdzie znajdowały się liczne wioski, dalej lasy, wzgórza i góry. Podobno nawet, jeśli było się Adeptem Marynarzem, można było ujrzeć każdą część Wężowej Rzeki od Wąwozu Lalai aż do Mglistych Bagien.

Widzieli także pomnik Westhralla - rzeźbę z żywiołu wody otoczoną wodnymi fontannami i kaskadami. monument upamiętniał kapitana parostatku Strzała Astendar, żeglarza znanego wyłącznie jako Westhrall, ukochanego bohatera wojny therańskiej.

20 dzień Doddul 1500


Pływające Miasto Domu V'strimon leżało na środku Jeziora Ban. Jego szkielet tworzyło pięć wież zbudowanych na planie pięciokąta foremnego otaczającego szóstą w środku. Pomiędzy nimi wyrastała wypleciona gęsto z trzcin pływająca wyspa, mająca w najszerszym miejscu ponad trzysta metrów. Gdyby na tak małym skrawku lądu można było stłoczyć więcej osób, Pływające Miasto mogłoby rywalizować z Travarem bądź Urupą o miano najludniejszego ośrodka w Barsawii.
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie