habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Kaer Nadzieja
Kaer Nadzieja

Kaer nie był duży. Większość była zawalona. Pierwsza, okrągła komnata, zaraz po wejściu pełna była kości Dawców Imion. Znalazło się też tu trochę zniszczonych ubrań i przyrządów codziennego użytku. Jakie było zdziwienie Mileny, gdy na ścianach tej komnaty odkryła słabo widoczne krwawe napisy prezentujące część historii kaeru i Wrishora Miedzianego Kostura - Horrora!

Jak niosła opowieść Kaer Nadzieja został zapieczętowany przed Pogromem i strzegło go dwunastu dzielnych adeptów wraz ze sławnym Mistrzem Żywiołów Arlhem Wiatrotwórcą. W kilkadziesiąt lat później okazało się, że kaer był zamieszkany przez astralnego przybysza, straszliwego Horrora Sytrusa Pożeracza. Dalej opisane było przybycie orka Wrishora Miedzianego Kostura, do otwartego i splądrowanego już kaeru. Wrishor przybył w to miejsce śledząc i tropiąc Horrora pod elfią postacią, o Imieniu Ahigien. W tym miejscu nastąpił opis walki i śmierci Horrora. Dalej, jakby pisał to sam Wrishor... "w końcu zrozumiałem. Nie zdołałem pokonać Horrora, to on pokonał mnie. Przejął mą duszę i moją wolę. Teraz sam jestem Horrorem..."

20 Doddul [grudzień] 1500

Kha'draz owiedział się, że Księga Jutra Kaeru Nadzieja znajduje się w Wielkiej Bibliotece w Królestwie Throalu. Dotarł jednakże do dziennika prowadzonego przez krasnoludzkiego Wojownika Aquarda, w którym ten opisał Kaer Nadzieję w 1447 TH. Kaer był już wtedy porządnie zniszczony. Dowiedział się również, że o Wrishorze Miedzianym Kosturze pierwsze wzmianki pochodzą sprzed blisko 50 lat.

1002 TH
Kaer Nadzieja został zapieczętowany 1 dnia Strassa 1002 TH. Liczba mieszkańców wynosiła 327. Zamieszkiwali go w większości ludzie. Prócz nich w kaerze mieszkał także krasnoludzki klan Borfinów w liczbie 43. W dniu zamknięcia znajdowało się w nim 12 adeptów, w tym sławny Mistrz Żywiołów, człowiek Arlh Wiatrotwórca.

1032 TH
Kilkuletni chłopak o imieniu Tolpa zostaje zabity. Nie odnaleziono zabójcy. Powodem morderstwa, jak twierdziła większość, były prorocze sny zwiastujące nieszczęście jakie ma dopaść Kaer Nadzieję.
Kilka miesięcy później rozgoryczeni rodzice (najprawdopodobniej dzięki podszeptom Horrora) postanawia na własną rękę pomścić śmierć syna. Zostają ukamienowani, gdy wychodzi na jaw, że pozbawili życia dwójkę ludzi.

1034 TH
Kolejne kilka rodzin popada w szaleństwo i zaczyna zabijać. Po tym incydencie Arlh Wiatrotwórca zaczyna większe badania. Jednak jego wiedza na temat innowymiarowych bestii nie jest zbyt wielka.

1036 TH
Jako ostatni z żyjących Arlh zapisuje słowa własną krwią.
"Od samego początku byliśmy zdradzeni. Jeden z krasnoludów, Turlus, nosił go w sobie od samego początku. Wykonywał rozkazy, podjudzał tłum. Za późno, by cokolwiek..."
"Większość moich przyjaciół zamieniła się w obrzydliwe potwory przypominające pająki. Razem z Uhinem, Seliną, Turuleusem oraz Vittem próbujemy je powstrzymać..."

1432 TH
Aquard mając 22 lata wychodzi z kaeru.

1447 TH
Aquard wraz ze swoją drużyną Wyzwolicieli otwiera Kaer Nadzieję. Oczyszcza go i plądruje. Robi zapiski w swoim dzienniku dotyczące kaeru. Znajdują Księgę Jutra. Po Horrorze, który splugawił kaer nie ma śladu. Zapewne poszedł dalej.

1450-60 TH
W Kaerze Nadzieja zjawia się Wrishor Miedziany Kostur śledzący Horrora pod postacią Dawcy Imion. Chcąc go odpędzić niechcący więzi w sobie ów Horrora.

1478 TH
Krasnolud Aquard odchodzi na emeryturę i zaszywa się w Górach Gromu. Swój dziennik pozostawia w bibliotece travarskiej.


   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie