habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Góry Delaryjskie
Góry Delaryjskie

Góry Delaryjskie leżą w pobliżu zachodniej granicy Barsawii, 10 dni marszu na południe od Jerris, 12 na północ od Vivane. Nazwa pochodzi od elfiego słowa oznaczającego spokój i harmonię.

Góry są zachwycająco piękne i spokojne, wywierają na podróżnych przejmujące wrażenie odosobnienia. Senny spokój panujący wśród szczytów zdaje się otulać wszystkie stworzenia przemierzające góry i zagłuszają wszelkie dźwięki i hałasy. Żyje tu wiele przeróżnych stworzeń, lecz odgłosy życia, których można by się spodziewać, po prostu nie istnieją.

Miejsce, gdzie panuje absolutna cisza, może wydawać się idealną samotnią dla wędrowców szukających spokoju ducha. Milczenie gór może jednak okazać się niebezpieczne dla zwykłego podróżnika. Ci, którzy zgubią się wśród nieprzyjaznych szczytów nie mogą wołać o pomoc i w ten sposób zwrócić na siebie uwagi innych wędrowców. Ponadto wrogie stworzenia z łatwością zaskoczą drużynę swym bezszelestnym atakiem.

Legenda głosi, że w Górach Delaryjskich znajduje się klasztor, w którym Elianar Messias, Uczony Męczennik, znalazł schronienie, gdy Failla, królowa elfów, wygnała go ze swego kraju. Elianar popadł w niełaskę, ponieważ sprzeciwił się ogłoszonej przez królową "Deklaracji odłączenia się od narodu Shosary". Uczony odnalazł Księgi Cierpienia w jaskini u podnóża gór. Według legendy góry postanowiły zamilknąć, aby pozwolić Elianarowi w całkowitej ciszy i skupieniu przestudiować przepowiednię i przyczynić się do ocalenia świata. Nie wiemy, czy opowieść jest prawdziwa. Góry jednak niewątpliwie milczą.

Wielu śmiałków próbowało odnaleźć klasztor, w którym uczony miałby się schronić. Do tej pory nikomu ta próba się nie powiodła. Wielu twierdzi, że budowla została zniszczona w czasie Pogromu. Inni uważają, że legendarny klasztor nigdy nie istniał, a historia o Uczonym Męczenniku to czysta fikcja.

Powiązania:
Ostrogłowa Dolina
Podniebni Poszukiwacze (Skyseeker)
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie