habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Jezioro Ban
Wężowe Jeziora

W trzech miejscach porywisty nurt Wężowej Rzeki zwalnia swój bieg i zamienia się w spokojne i czyste Wężowe Jeziora: Ban, Pyros i Vors. Na ich brzegach znajdują się niezliczone osady i wioski. Jeziora wylewają w regularnych odstępach czasu, pozostawiając żyzny muł, doskonały do rolniczych upraw. Ich wody roją się od ryb. Mieszkańcy przybrzeżnych wiosek i osad często stawiają swe domy na wysokich palach, by uniknąć błotnistych powodzi.

Wśród mieszkańców różnych wiosek i osad wybuchają czasami kłótnie o obszary rybne i pola uprawne. O wiele częściej jednak sprzymierzają się oni, by odeprzeć ataki t'skrangowych piratów, często łupiących bezbronne osiedla ludzkie. Ich stosunek do wiosek wyznających prawo Throalu jest uprzejmy, lecz chłodny, ponieważ większość z nich woli sama rozstrzygać spory i pilnować swych bogactw.

W przybrzeżnych osiedlach zyją krasnoludy, elfy, ludzie i t'skrangi. Krasnoludy i t'skrangi z tych regionów prawie zawsze ślubują wierność swej wiosce, a nie Throalowi lub prawom t'skrangów z Wężowej, choć zarówno królestwo krasnoludów, jak i terytoria t'skrangów znajdują się dość blisko Wężowych Jezior.


Jezioro Ban

W środkowym biegu Wija wpływa do Jeziora Ban, w którym przecina się z Wężem. Na jeziorze, największym słodkowodnym akwenie w Barsawii, znajduje się Pływające Miasto Domu V'strimon, aropagoi od wieków kontrolującego handel na Wiji. Położenie jeziora - w połowie drogi między Throalem a Urupą - oraz jego status jedynego miejsca, w którym zlewają się wody obu rzek, czyni zeń wielkie centrum ekonomiczne i kulturalne. Pływające Miasto z gwarnymi okolicznymi miasteczkami i wioskami, siecią kanałów i dróg wzdłuż brzegów Ban jest bezapelacyjnie sercem doliny Wiji i jednym z najbardziej cywilizowanych regionów Barsawii.


   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie