habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Jezioro Pyros
Wężowe Jeziora

W trzech miejscach porywisty nurt Wężowej Rzeki zwalnia swój bieg i zamienia się w spokojne i czyste Wężowe Jeziora: Ban, Pyros i Vors. Na ich brzegach znajdują się niezliczone osady i wioski. Jeziora wylewają w regularnych odstępach czasu, pozostawiając żyzny muł, doskonały do rolniczych upraw. Ich wody roją się od ryb. Mieszkańcy przybrzeżnych wiosek i osad często stawiają swe domy na wysokich palach, by uniknąć błotnistych powodzi.

Wśród mieszkańców różnych wiosek i osad wybuchają czasami kłótnie o obszary rybne i pola uprawne. O wiele częściej jednak sprzymierzają się oni, by odeprzeć ataki t'skrangowych piratów, często łupiących bezbronne osiedla ludzkie. Ich stosunek do wiosek wyznających prawo Throalu jest uprzejmy, lecz chłodny, ponieważ większość z nich woli sama rozstrzygać spory i pilnować swych bogactw.

W przybrzeżnych osiedlach zyją krasnoludy, elfy, ludzie i t'skrangi. Krasnoludy i t'skrangi z tych regionów prawie zawsze ślubują wierność swej wiosce, a nie Throalowi lub prawom t'skrangów z Wężowej, choć zarówno królestwo krasnoludów, jak i terytoria t'skrangów znajdują się dość blisko Wężowych Jezior.


Jezioro Pyros

Jezioro Pyros wywarło na Abu Hamzie i Balltramie duże wrażenie. "Pyros" - oznaczało płomień, a nazwę tą akwen zawdzięczało intensywnemu światłu, emitowanemu przez grubą warstwę fosforyzujących glonów pokrywających jego dno. We wschodniej części jeziora, do której się udali, znajdowały się właściwie same wioski, z których odwiedzili kilka. Mieszkańcami ów osad, były trzy rodzaje Dawców Imion. Elfy, które osiedliły się tu po Pogromie uciekając po tym, jak zobaczyli co stało się z dworem w Krwawej Puszczy. Kolejnymi mieszkańcami byli dezerterzy i uciekinierzy z Wielkiej Therańskiej Armady gubernatora Pavelisa, którzy osiedlili się tu po Wojnie Therańskiej. Trzecia fala emigracji sięgnęła wszystkich Dawców Imion słyszących o bogactwach i urodzaju Jeziora Pyros.
26 Borrum 1500

Jezioro Pyros jest granicą południowego odcinka Wężowej Rzeki. Jej brzegi są żyzne i zalesione przez Dżungle Servos. Nie ogranicza to jednak Dawców Imion do tego, by nie powstawały w tym miejscu domy, osady i farmy.

Tereny wokół mającego 80 kilometrów długości i 30 kilometrów szerokości jeziora są zróżnicowane. Na wschodnich brzegach grunt jest twardy i porośnięty gęstym lasem, a na zachodnich króluje nieprzebyta dżungla i mokradła, ciągnące się daleko w głąb lasu.

Ziemia na wschodnich krańcach jeziora należy do najżyźniejszych w Barsawii. W czasie pory deszczowej woda wzbiera tu o trzy metry i opadając pozostawia warstwę urodzajnego mułu. Rolnicy powiadają: "nad brzegami Pyros możesz zasadzić bryłkę węgla, a do jesieni wyrosną z niej zbroje i miecze".

Jad Jeziorem znajduje się miasteczko Servalen.
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie