habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Ustrekt
Ustrekt

Ciągle wędrowali traktem wzdłuż Lśniących Szczytów, ogromnego pasma górskiego, który zdawał się nie mieć końca. W końcu dostrzegli przed sobą Całun Ustrektu - dżunglę jaka wyrosła na terenach pradawnego królestwa trolli.
09 Mawag [maj] 1501


Królestwo Ustrekt zostało założono najpewniej przez trollowe przymierze Handlarzy Żelaza, które przybyło w rejony Lśniących Szczytów z Gór Skolskich. W pierwszych latach budowania nowego domu walczyli ze swymi braćmi z Lśniących Szczytów, jednak w końcu ci obdarzyli nowo przybyłych szacunkiem za mężne stawianie oporu.

W końcu mała wioska z kamienia stała się dużym ośrodkiem i królestwem, które nazwano Ustrekt co oznacza "zjednoczeni". Kamienne miasto Arrakal rozrastało się i stawało się godnym rywalem Throalu. W Arrakal zamieszkało ponoć wielu krasnoludzkich kamieniarzy i górników.

Arrakal i Ustrekt ciężko przeżyło Wojny Orichalkowe przez co nie mogło dobrze przygotować się do nadchodzącego Pogromu. Większość mieszkańców Ustrektu pobudowało kaery, natomiast miasto Arrakal postanowiło wznieść cytadelę jak w Travarze lub Kratas.

Niestety, ani Ustrekt ani Arrakal nie przetrwały Pogromu. Nikt dokładnie nie wie kiedy to się stało. Gdy trolle ze Lśniących Szczytów przybyły do Arrakal zobaczyły tylko zrujnowane ulice i domy. Niedługo po Pogromie na terenie całego królestwa zaczął rosnąć las. Trolle nazwały go Całunem Ustrektu na znak, że Pasja Jaspree chce ukryć przed światem ruiny i kości poległych. Przechadzając się tą wyrosłą dżunglą można natrafić na ruiny domów.

Ponoć w ruinach Ustrektu ciągle skrywane są starożytne skarby. Wielu mieszkańców Ustrektu było górnikami i rzemieślnikami, dzięki którym w ruinach pozostało wiele artefaktów czy cennych metali, żywych kryształów, orichalku i innych kosztowności.

w Ustrekcie obecnie panuje Horror Ago'astia, będący rozwiniętą formą Kryształowego Bytu. Ponoć przebywa on w Arrakal.

Kult żywych legend - Odnowiciele Ustrektu [The Raiders of Ustrect] został założony przez trolli głównie z przymierza Handlarzy Żelaza. Chcą oni odbudować zniszczone królestwo, by znów mogło prosperować tak jak przed Pogromem. Przewodzi nimi Yorvak Ironwill Bronzeclaw, wódz przymierza Handlarzy Żelaza.

Do Odnowicieli Ustrektu należał także Kawalerzysta Dyrvil, który jednak będąc naznaczonym przez Horrora [najpewniej Ago'astię] zdradził swych towarzyszy i bohaterów i wciągnął ich w pułapkę.
Więcej o Dyrvilu i jego zdradzie w przygodzie: W sieci, cz. 2.
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
56. Spadliśmy do gro...
55. Zostaliśmy podsz...
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie