habibsite
   Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kontakt
Galeria
Szukaj
   Przebudzenie Ziemi
Artykuły
Bohaterowie
NPC
Przygody
Miejsca
Drużyny/Organizacje
Legendy
Przedmioty
Zasady
Podsumowania
Dodatki

   Dzikie Pola
Panowie Szlachta
Kampania
   Stara Kampania PZ
Dawni Bohaterowie
Dawni NPC
Dawne Przygody
Dawne Przedmioty
   Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Sethariel
Shelter Biegły
SHELTER BIEGŁYCzłowiek, Zwiadowca VII Kręgu.
Urodził się 16 dnia Strassa [styczeń] 1467 roku. W 1500 ma 33 lata.

Nagle poczuł na swoim ramieniu czyjąś dłoń. Odwrócił się i zobaczył wysokiego człowieka o czarnych włosach spiętych z tyłu. Ubrany był na czarno, a jego skórzana kurta posiadała srebrne guzy i ćwieki, a także naramienniki i nałokietniki. Przy boku człowieka znajdował się miecz i kołczan na strzały do łuku, który przewieszony był przez ramię.

Historia
Kiwisto był moim mistrzem, którego poznałem w pobliżu Gór Scytyjskich.

Shelter miał osiemnaście lat i był na trzecim Kręgu swojej Dyscypliny, gdy Kiwisto postanowił wciągnąć go do dzierżonej przez siebie tajemnicy. Udali się do Mount Wyrmspire, gdzie przedstawił go Wielkiemu Smokowi Vasdenjasowi. Shelter czuł się niezmiernie zaszczycony mogąc być na audiencji u jednego z Twórców Imion. W tym samym momencie został wtajemniczony w niektóre tajemnice smoków i został jednym z członków Smoczej Sieci.

W przeciągu kilku następnych lat, drogi Kiwisto i Sheltera rozeszły się. Shelter wprawdzie był członkiem Sieci Smoków, jednak dostawał niewiele znaczące zadania, aż w końcu zainteresowanie smoka jego osobą zmalało. W tym czasie, dorobiwszy się znacznych pieniędzy na wyprawach do Gór Gromu i Smoczych, a także na Złoziemia, zamieszkał w Travarze. Osiągnąwszy V Krąg w swojej dyscyplinie w roku 1495 roku spotkał na swojej drodze sławnego obsydiańskiego Wojownika Isama Derra. Wraz z kilkoma innymi Dawcami Imion wyruszyli wtedy w Góry Scytyjskie na poszukiwanie zaginionego okrętu powietrznego należącego do floty Travaru. Los sprawił, że znajdowało się to w pobliżu jego rodzinnej wioski, którą widział wtedy z lotu ptaka. Udało im się odszukać zaginioną galerę, jednak była rozbita i zdołali odzyskać część towaru walcząc o nią z dzikimi mieszkańcami gór.

Od tego czasu Shelter przeniósł się do rozrastającego się Wielkiego Targu. Wraz z Isamem wędrował po Barsawii, by pod koniec 1498 roku dotrzeć do niewielkiej osady, Nowego Ustine. Tam wypatrzył na jednym młodym krasnoludzie tatuaż napisany w zawiłym smoczym języku. Opuściwszy osadę już w 1499 roku udał się do Wyrmspire, by donieść o tym Vasdenjasowi. Ten zaciekawił się ów nowiną. Rozesłał kilku swoich smokowców po Barsawii, by dowiedzieć się co to znaczy, w tym jednego do Nowego Ustine, by potwierdzić te doniesienia. Na nieszczęście informacja ta zdołała wyciec w Iopos w 1500 roku. Przebywający tam Shelter dowiedziawszy się o tym, pospiesznie udał się do Nowego Ustine, by ochronić Balltrama (ów krasnoluda z dziwnym tatuażem) od śmierci. W międzyczasie dostał wieści od jednego ze smokowców, że nie tylko Ioposi interesują się krasnoludem, ale także kult próbujący zebrać wszystkie łuski razem.

Vasdenjas zaczął pluć sobie w brodę, że nie nakazał odpisać tatuażu wcześniej. Poprzez jednego ze smokowców, nakazał Shelterowi zabrać Balltrama do Travaru, gdzie ten będzie bezpieczniejszy oraz oddali się od Iopos. Po drodze miał go jeszcze zabrać do Czarodzieja Endrifana przebywającego w Daiche, by ten mógł zrobić odpis tatuażu.

Charakterystyka
Shelter jest wysokim, dobrze zbudowanym człowiekiem, o ciemnych włosach sięgających ramion. Oczy ma koloru piwnego, jego twarz jest lekko pociągła i często nieogolona. Ma raczej miły wyraz twarzy i takież usposobienie.

Lubi ubierać się na ciemno, nie gardząc srebrnymi ozdobami na zbroi. Zawsze ma przy sobie broń (miecz i łuk).

Raczej jest samotnikiem, stroniącym od towarzystwa innych Dawców Imion, co jest zrozumiałe patrząc na to skąd pochodził. Wydaje się być tajemniczym człowiekiem skrywającym niejedną tajemnicę.

Wraz z Endrifanem, Benjaminem i Khorelem oraz kilkoma innymi Dawcami Imion o których nie wiedzą bohaterowie, należy do grupy osób próbującej przeciwdziałać Kultowi Księgi Łusek. Grupie nieformalnie przewodzi Czarodziej Endrifan, jednakże cała czwórka otrzymuje polecenia od Vasdenjasa.

Powiązania z bohaterami
- Na przełomie lat 1498/1499 wraz z Isamem Derrem i trójką innych Dawców Imion odwiedził Nowe Ustine. Pozostali tam przez okres trzech miesięcy, gdzie Shelter poznał Balltrama.
- Abu poznał Sheltera okrętując się na Uśmiechu Astendar 6 dnia Riag 1500 roku.
- Kha'draz spotkał go 25 dnia Borrum 1500 roku w ruinach Głowy Dis.
- Serafin poznał go w Travarze 9 dnia Doddul 1500 roku w sklepie U Vristala.   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Ostatnie Artykuły
54. Obarczono nas br...
Sesja 19.06.2019
Sesja 31.05.2019
Sesja 02.05.2019
53. Dotarliśmy do Vi...
   Odnośniki
Earthdawn Ajfla
Earthdawn Blog
Earthdawn Owcy
Earthdawn.com.pl
Kosmit Paczy
Wichry Vivane
   Licznik 19012010
free counters
Liczniki na stonę

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie